KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13903138

nr 1390 3138

Gunnar Ruda

(1887-1948), Sverige

Oljemålning, Gunnar Ruda (1887-1948), Signerad. Olja på pannå, 36x40, yttermått inklusive ram: 43x48 cm

Gunnar Ruda, svensk bildkonstnär född 1887, död 1948.

Utrop:

800 kr

Såld:

600 kr

måndag 12 april 2021
kl 19:10:11

Gunnar Ruda

Läs mer om Gunnar Ruda